2016/03/17
„Teniso erdvės“ nugalėtoja E.Šalkauskaitė: „Kartais noriu gauti į kaulus“

Puikų savaitgalį turėjusi ir „Teniso erdvės“ turnyro nugalėtoja tapusi Balžeko teniso akademijos auklėtinė Eglė Šalkauskaitė ugdosi nugalėtojos mentalitetą. Viena geriausių šalies dešimtmečių tenisininkių turnyre įveikė keturias varžoves, tarp kurių finale šiaulietę Tėją Mikulytę, prieš kurią kartą buvo laimėjusi, o kartą pralaimėjusi.

„Svarbiausia buvo susikaupti, atsipalaiduoti ir žaisti savo žaidimą. Truputį prireikė laiko įsivažiuoti, tačiau tada viskas ėjosi kaip per sviestą“, - pergales priežastį įvardino Eglė.

„Kai neatsipalaiduoji, pradedi daryti nesąmones, po to susinervini, kad darai nesąmonęs ir tada jau niekas nebesigauna“, - dėstė jaunoji tenisininkė.

Egle, ar buvo nors viena kova sunkesnė nei kitos?

Negalėčiau pasakyti, kad kažkuri kova buvo labai lengva. Tikrai ne. Iš kitos pusės, yra tekę žaisti ir sunkesnių mačų. Manau, kad pergalę šiame turnyre lėmė puikus pasiruošimas. Be to, man tai jau trečios varžybos – tad buvo šiek tiek lengviau.

Kas geriau: laimėti turnyrą ar gauti į kaulus?

Kai patekau į finalą, tai labai norėjau laimėti. Iš tikrųjų visur ir visada noriu laimėti, tokiu būdu ugdau nugalėtojos mentalitetą. Bet kartais norisi gauti į kaulus, kad įgaučiau patirties, kuri padėtų man ateityje.

Kaip manai, kokios pamokos šiuo metu tau yra pačios svarbiausios?

Labai patinka, kai sugebu laimėti, nepaisant to, kad mano varžovės sužaidžia geriau pradžią. Stengiuosi atsiriboti nuo rezultato ir žaisti iki galo. Tada ir pasitikėjimo daugiau įgaunu, ir šiaip pamokų.

Tėja tampa tavo nuolatine varžove..

Taip. Su ja kovojome jau trečią kartą ir antrą kartą laimėjau. Kai sužinojau, kad Tėja pateko į finalą, stengiausi maksimaliai susikaupti. Manau, kad ji sužinojusi, jog kausis su manimi, darė tą patį. Šįkart man pasisekė labiau.