2018/01/12
Balžeko kino akademija kviečia į kiną

Ekranuose – legendinė teniso dvikova „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“.

Sausio 12 d. 18.30 val. Balžeko teniso akademija kviečia į filmo „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“ premjerą kino teatre „Pasaka“.

Filmas pasakoja apie dvi žymiausias teniso pasaulio žvaigždes Bjorną Borgą ir jo aršiausią priešininką, jaunąjį talentą Džoną Makenrojų. Tai istorija apie judviejų legendinę kovą 1980-ųjų Vimbldono turnyre, du vyrus, tapusius legendomis ir kainą, kurią jiems teko sumokėti. 

Prieš filmo seansą legendinį mačą prisimins treneris Remigijus Balžekas, 1980-aisiais žiūrėjęs Bjorno Borgo ir Makenrojaus kovos įrašą, mat tais laikais dar nebuvo galimybės stebėti varžybų tiesiogiai per televiziją. 

„Tai vienas geriausių visų laikų mačų. Ir jis amžinai bus aktualus ir įdomus, nes žmonės atidavė visą save“, –sako Remijus Balžekas. –Borgas šiai kovai ruošėsi taip stipriai, kad prieš mačą buvo beveik išsekęs. Makenrojaus taktiniai sprendimai šioje kovoje dar iki šiol kelia susižavėjimą, dar ir dabar ne visi sportininkai taip sugeba mąstyti aikštelėje. O Bjornas Borgas buvo vienas iš žaidimo dviem rankomis pradininkų. Daugybėšio mačo aspektų vis dar įdomūs ir aktualūs šiais laikais“.

Vis dėlto, treneris mano, kad šią dviejų teniso legendų kovą verta prisiminti ne vien dėl naudotų taktinių manevrų: „Šiame mače yra dalykai, kurie sporte aktualūs amžinai: atsidavimas, kautynės dėl kiekvieno taško, atskleidžiamos visos kovotojo savybės. Visų šių savybių trūksta daugeliui mūsų sportininkų“.

Už ką stebėdamas šį legendinį mačą sirgo Remigijus Balžekas? „Bjornas Borgas visada buvo mano kumyras, žavėjo jo susikaupimas, mąslumas, ramybė, tačiau stebint varžybas įtraukė ir Makenrojaus charizma, kone aktoriniai sugebėjimai bei taktiniai sprendimai“, – atsako treneris ir šiuo atsakymu dar kartą patvirtina, kad tai buvo dviejų labai skirtingų, bet vienodai stiprių teniso gigantų dvikova.

Bilietai įpremjerą: http://www.tiketa.lt/LT/bjornas_borgas_pries_makenroju_18105

Facebook renginys: https://www.facebook.com/events/159204304838347/

Daugiau apie filmą: http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/borg-mcenroe

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=chM2SaWjup0