2017/07/11
Balžeko teniso akademijos stovykla – savarankiško gyvenimo pradžiamokslis

Balžeko teniso akademija jau trečius metus rengia išvažiuojamąsias stovyklas akademijos vaikams, sportininkams ir visiems šio sporto entuziastams.

Vaikai Alaušo slėnyje, Utenos rajone, laiką leido birželio 26 – liepos 7 dienomis. Įdomu tai, kad skirtingai nei daugelyje stovyklų, čia liepos 1–2 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) vaikai grįžo namo ir į treniruotes vėl kibo pasisėmę naujų jėgų pirmadienį.

„Vaikams smagu grįžti namo, susitvarkyti, pabūti su šeima, pailsėti ir pirmadienį su naujomis jėgomis pradėti antrąjį etapą. Manome, kad toks formatas labai teisingas ir reikalingas. Ir tėvams smagu pamatyti pasiilgtas atžalas“, – šypsojosi akademijos treneris Arūnas Balžekas.

„Pirmąją savaitę daugiau dirbome su fiziniu pasiruošimu ir pratimais aikštelėje, o antrąją – žaidėme tenisą. Išskaidėme tas dvi savaites į tokius skirtingus aspektus“, – stovyklos planą detalizavo A.Balžekas.

Vaikai stovyklos metu ne tik pagerina savo fizinę formą ar teniso įgūdžius, bet ir išeina iš savo komforto zonos, kur nėra mamos ar tėčio. Sveikas ir sportiškas laisvalaikis bei režimo laikymasis – iššūkis, su kuriuo Balžeko akademijos vaikai puikiai susitvarkė.

„Vaikai išvažiuoja toliau nuo tėvų, turi pastovų režimą, nėra blaškymosi. Viskas aišku ir konkretu, kiek ir kokių bus trenerių, kada reikia valgyti, kada reikia eiti miegoti“, – kalbėjo A.Balžekas.

Iš viso stovyklavo 32 vaikai, o su jais dirbo 5 treneriai – 3 teniso ir 2 – fizinio rengimo, todėl dėmesio gavo kiekvienas jaunasis sportininkas. Alaušo slėnyje yra trys teniso kortai, ežeras, pirtis ir kitų sporto šakių aikštelės, kurios pagelbėjo stovyklautojams, kai Lietuva nelepino vasariškais orais.

„Prastos oro sąlygos šiek tiek pakoregavo planus, bet mes puikiai išnaudojome laiką – per lietų smagiai žaidėme futbolą, kaitinomės pirtyje. Tokios dienos net išeina į naudą“, – teigė A.Balžekas.